Shop
Ajamoda Arka

Ajamoda Arka

100% природен производ, суплемент кој според Ајурведата потребно е да се користи ако настане нарушување и губење апетит, анорексија, тешкотии при варење на храната и нарушување на уринарниот тракт.

Во својот состав изобилува со голема количина на разни витамини и минерали, содржи околу три пати повеќе витамин Ц од содржината на портокалот. Содржи голема количина на железо, многу повеќе од содржината на спанаќот. Богат извор е на манган, калциум и калиум.

Шифра: 1242

read more
Amla

Amla

Додаток во исхраната, 60 таблети.

Природен производ направен од чисти органски билки.

100% природен производ помага за зголемување на имунитетот и зајакнување на имунолошкиот систем.

Дали знаете дека еден плод Амла (по својата корисна содржина) е еднаков на 20 портокали. Амлата во себе содржи голема количина витамин Ц.

Овој витамин го подобрува варењето на храната, ја нормализира функција на црниот дроб, со еден збор благотворно влијае во зголемување на имунитетот.

Шифра: 1201

read more
Amruth

Amruth

Додаток во исхарната, 60 таблети.

100% природен лек кој ја промовира долговечноста, ја подобрува меморијата, го подобрува здравјето и ја задржува младоста.

*помага во подобрување имуниот систем за борба против сите видови на инфекции

*се користи за прочистување на крвта и подобрување на нејзината циркулација

* помага при појава на треска, болки во зглобовите и нарушување на структурата и изгледот на кожата.

Амрут е антипиретик, диуретик и има антивоспалително дејство.

Шифра: 1203

read more
Arjuna

Arjuna

Додаток во исхраната, 60 таблети.

Природен производ направен од чисти органски билки.

Оваа 100% природна билка, “чувар на срцето“ како што ја нарекуваат во Ајурведата, повеќе од 5000 години ја користат како природен лек.

Арџуната е богат природен извор на коензимот Q10, ензим потребен за храна, зајакнување и подобра функција на срцето и срцевиот мускул.

Коензимот Q10 ги корегира срцевите ритми и ја намалува тахикардијата.

Оваа билка се покажа ефикасна и корисна во лекувањето на едеми и ангина пекторис.

Со редовно консумирање на овој суплемент се намалуваат шансите за формирање и згрутчување на крвта, зачепувања на крвните садови и можност за настанување срцев удар.

Шифра: 1204

read more
Ashwagandha

Ashwagandha

Додаток во исхраната, 60 таблети.

Природен производ направен од чисти органски билки.

100% природен производ кој помага за намалување на нивото на кортизолот (познат како хормон на стрес)

Оваа чудотворна билка помага при:

  • намалување на вознемиреноста
  • регулирање на активноста на тироидната жлезда
  • намалување на систолениот крвен притисок
  • обновување на балансот на електролитите

Шифра: 1205

read more
Asian Garden – EAU DE PARFUME

Asian Garden – EAU DE PARFUME

Мирисот на азиска градина спакувана парфем кој со сигурност ќе ја разбудат вашата фантазија и за момент ќе се чувствувате како да сте во една од најубавите азиски градини. Направен со 40% мирисно масло, овој парфем ќе трае и повеќе од доволно на вашето тело.

Користете го во комбинација со нашиот путер за лице и тело Asian Garden за комплетно уживање.

Шифра: 1099

read more