fbpx
Ashwagandha

Ashwagandha

1.100,00 ден

Додаток во исхраната, 60 таблети.

Природен производ направен од чисти органски билки.

100% природен производ кој помага за намалување на нивото на кортизолот (познат како хормон на стрес)

Оваа чудотворна билка помага при:

  • намалување на вознемиреноста
  • регулирање на активноста на тироидната жлезда
  • намалување на систолениот крвен притисок
  • обновување на балансот на електролитите

Шифра: 1205

Додаток во исхраната, 60 таблети.

Природен производ направен од чисти органски билки.

100% природен производ кој помага за намалување на нивото на кортизолот (познат како хормон на стрес)

Оваа чудотворна билка помага при:

  • намалување на вознемиреноста
  • регулирање на активноста на тироидната жлезда
  • намалување на систолениот крвен притисок
  • обновување на балансот на електролитите

Знаеме дека повеќето тахикардии се предизвикани од проблеми со срце или  вознемиреност и стрес.

Овој природен лек е заштитник на срцето, природен чистач кој лесно успева да го намали   нивото на лошиот холестерол.

Ако Ашвагандата ја земаме во комбинација со Арџуна (Аrjuna) успешно влијае на намалување на систолниот крвен притисок и  тахикардиите предизвикани од преактивен Т3 хормон, особено кај пациенти со хипертироидизам и високо ниво на кортизол.

Ашвагандата помага во брзо регулирање на нивото на Т3 и успешно намалување на нивото на кортизол, дури за 28 %, со што автоматски се намалуваат и тахикардиите.

Ашвагандата е позната како билка која е најефикасна во управувањето со стресот.

Едно истражување направено на луѓе подложни на многу стрес покажало дека, со примање на екстракт од корен на Ашвагандата, во висока концентрација, во форма на капсули или таблести, за само 60 дена успеала да го намали нивото на кортизол на испитаниците, за 28 проценти.

Намалувањето на нивото на кортизол исто така значи и намалување на тахикардијата.

Препорака:

1-2 таблетки два пати на ден без консултација со лекар.

Состојки: (Withania somnifer)