АЈУРВЕДА

Наука за животот

Производи по нарачка

Почитувани, со цел да бидеме поблиску до вас и вашите потреби решивме да правиме производи по нарачка. Што значи тоа?

Доколку чувствувате дека имате потреба од било какви природни производи наменети за нега или пак лекување на вашата кожа на лице или тело, слободно обратете ни се. Заедно со вас, а во зависност од вашите потреби и вашиот тип на доша, ќе направиме природни, органски, ајурведски сапуни, цврсти шампони, масла, путери, серуми, тинктури, поточно, производи кои ќе бидат наменети  исклучиво само за вас. Исто така во можност сме да ви понудиме соодветни ајурведски суплементи или третмани, со еден збор сето она што би ви било потребно за да се чувствувате многу подобро и да го решиме заедно проблемот кој ви создава нелагодност.

Не двоумете се, исконтактирајте не веднаш.

Секогаш ваши, Ајурведа.

ЗА НАС

Сите наши производи се создадени од природата 

Ајурведа Македонија е лидер на Балканот во областа на ајурведската медицина, природниот начин на лечење, козметика и другите здрави навики. Основана е пред 15 години како група ентузијасти за денес да прерасне како една од водечките во овие области..

Ајурведа има преку 40 соработници во земјава и странство и понатаму настојува да ја зајакне својата позиција на пазарот, преку континуирано ширење на палетата на производи и услугите во Централна и Источна Европа.

“Кога сте на ајурведски третман или ајурведска масажа, вие лежите, а тарапевтот се грижи за вас. Истото се случува и во медитација. Опуштете се и природата ќе се грижи за вас.”

Sri Sri Ravi Shankar

Со цел да ја заштитиме животната средина, доколку ја вратите искористената амбалажа за секој следен купен производ би ве чинел 50 денари помалку.

Се однесува на ајурведските масла и на производите од SVcareblends

- Ayurveda Team

Години постоиме

Среќни корисници

Ајурведски прегледи

Продадени производи

НОВОСТИ

Прочитајте повеќе промоции, новитети итн…

Ајурведска кремаста чорба од спанаќ и ги масло

Ајурведска кремаста чорба од спанаќ и ги масло

Спанаќот поседува извонредни способности да ја врати енергијата, да ја зголеми виталноста и да го подобри квалитетот на крвта. Вклучувањето на спанаќот во исхраната ја стимулира Пита дошата и, кога се користи во умерени количини, ги смирува Вата и Кафа дошите....

Како да си помогнете при проблеми во стомакот или да ја балансирате 3-тата чакра

Како да си помогнете при проблеми во стомакот или да ја балансирате 3-тата чакра

Третиот енергетски центар во телото е Манипура чакра или Сончевиот плексус чакра. Положбата на чакрата на соларниот плексус најдобро се наоѓа кога ќе се постават на местото на четири прсти над папокот. Оваа чакра е местото каде што се манифестира вашата моќ и...

Природни ајурведски лекови за гастритис

Природни ајурведски лекови за гастритис

  Гастритис е воспаление на слузницата на желудникот што може да биде предизвикано од прекумерна акумулација на жолчка, лекови, автоимуни болести, неправилна исхрана, прекумерно консумирање алкохол и многу други фактори. Кога ќе се појави гастритисот знајте дека...

ПРОИЗВОДИ

Пронајдете го она што го барате

АЈУРВЕДСКИ ЛЕКОВИТИ МАСЛА/КОЗМЕТИКА

Одржувајте ја кожата здрава, негувајте ја убавината и задржете ја младоста со козметиката направена по древните тајни рецепти на Ајурведата.

Производи со чист природен состав.

АЈУРВЕДСКИ ТРЕТМАНИ

Основната цел на ајурведските третмани е да се прочисти телото од неразградената и неискористена храна наречена ама или отрови кои се акумулираат во телото и предизвикуваат болести. Овој прочистувачки процес во ајурведата се нарекува панчакарма и се користи за намалување на симптомите, зајакнување на имунолошкиот систем и враќање на хармонијата и рамнотежата во телото.

АЈУРВЕДСКИ СУПЛЕМЕНТИ

Време е да се вратиме кон природата и да ги искористиме сите нејзини дарови кои ги нуди. Многу билки кои растат околу нас можат значително да го подобрат нашето здравје без земање на било каква „хемија“.

Ајурветските суплементи се со врвен квалитет, составени од чисти органски растенија и делотворни по човековото здравје.

SVcareblends

Homemade колекција за мажи, за целосна нега на брада, кожа и коса. Која е твојата омилена комбинација? Производите се направени од 100% органски ладноцедени масла, не содржат парабен, бои и хемиски додатоци.

АЈУРВЕДСКИ ДОДАТОЦИ

Пронајдете го делчето што ви е потребно за слагалицата на вашиот живот да стане целосна

АЈУРВЕДСКИ ПРЕГЛЕДИ

Пулсната дијагностика е древна Ајурведнска наука за неинвазивно дијагностицирање на болестите и нивно лекување. Преку пулсната дијагностика дознаваме за предиспозицијата на нашето тело за одредени физички и ментални болести и нивно навремено спречување.

ЈОГА

Сеопфатен пристап за обединување на телото, умот и духот. Делувај со мирен ум, биди во целосна рамнотежа со себе и со околината околу себе.

СЕМИНАРИ

За секој стрес има и антистрес. Научете практични алатки за справување со секојдневниот стрес, обновување и подмладување на клетките, зголемување на животната енергија, подобрување на целокупната психо-физичка состојба и квалитетот на живеење.

ЗОШТО НИЕ

Висок квалитет и Грижа за нашите клиенти

 Затоа што нашата компанија нуди квалитетни производи и услуги на нашите простори, го гарантира својот квалитет со самото постоење на пазарот на услуги повеќе од 15 години, голем број решени здравствени проблеми и голем број задоволни лица на нашите клиенти се наша моќ и сила за понатамошно постоење и стремење кон уште подобри и поиновативни решенија на проблемите.

Стани наш претплатник

Зачлени се

ЗАДОВОЛНИ КЛИЕНТИ

Од вас за нас

Средбата, искуството и советите кои ми го препорача ајурведскиот доктор, во целост го сменија на подобро моето секојдневие: го подобрија мјот сон, расположение и виталност, за кратко време приметив драстична промена во квалитетот на мојот живот, а суплементите кои ги набавив во Арт оф ливинг, му дадоа дополнителна енергија и убавина на секој нов ден.

Сузана Турунџиева

Најдоброто за вашето здравје и тело. Од лично искуство ги препорачувам Ајурведските третмани на секого. Тимот што работи е одличен!

Соња Малиновска

Топло ги препорачувам вашите производи, особено капките за очи кои ми ги смирија воспаленијата,по само неколку дена користење.

Весна Димовска

Јас ги користам капките за нос од пред 3 месеци, задоволна сум од ефикасноста на прочистување, дури и позитивно изненадена кога интензивна главоболка веднаш се смири откако ги внесов во носните канали, прочистување до мозок, ги препорачувам за секое семејство во периодов на Корона вирус

Каролина Костадиноска

Партнери

ТЕЛЕФОН

СЛЕДЕТЕ НÉ