Ајурведски мелем против болки

Ајурведски мелем против болки

1.500,00 ден

Традиционална хербална крема што се користи за ублажување на болки во мускулите и зглобовите, ревматски болки и симптоми на ладни стапала. Оваа крема има аналгетски ефект и брзо ја подобрува циркулацијата на периферната крв. Кремот со ментол, камфор, еукалиптус, ѓумбир, лута пиперка, каранфилче, црн бибер, гаваз може да се користи за: ублажување на болката во мускулите; болка поради прекумерно вежбање (мускулна треска, замор на мускулите); спортски повреди (истегнувања, едеми, дислокации); вкочанетост на вратот и рамената поради стрес; болки во грбот поради неправилно држење на телото, болка и замор во нозете. Наменета е за третман на болка, оток и воспаление во голем број состојби кои влијаат на мускулите, зглобовите, тетивите и меките ткива.

Шифра: 1052

Традиционална хербална крема што се користи за ублажување на болки во мускулите и зглобовите, ревматски болки и симптоми на ладни стапала. Оваа крема има аналгетски ефект и брзо ја подобрува циркулацијата на периферната крв. Кремот со ментол, камфор, еукалиптус, ѓумбир, лута пиперка, каранфилче, црн бибер, гаваз може да се користи за: ублажување на болката во мускулите; болка поради прекумерно вежбање (мускулна треска, замор на мускулите); спортски повреди (истегнувања, едеми, дислокации); вкочанетост на вратот и рамената поради стрес; болки во грбот поради неправилно држење на телото, болка и замор во нозете. Наменета е за третман на болка, оток и воспаление во голем број состојби кои влијаат на мускулите, зглобовите, тетивите и меките ткива. Се користи за посттрауматско воспаление на мускулно-скелетниот систем (тетиви, мускули, зглобови), како што се истегнувања, модринки, спортски и други повреди. Успешно делува кај вон-артикуларен ревматизам, како што се: тендовагинитис (воспаление на тетива), бурзитис (воспаление на сакуларните кеси), синдром на рамо-рака (ненадејна болка локализирана во рамениот зглоб, рамото и долните цервикални пршлени, што се шири на прстите) ) и периартропатија, воспаление на тетивите (на пр. „тениски лакт“). Делува на артритис на рацете, нозете и ‘рбетот. Оваа крема има тројно дејство: ја ублажува болката, лечи воспаленија и го забрзува закрепнувањето на погодениот дел. Ако по 7 дена не се чувствувате подобро или вашата состојба се влошува, треба да побарате помош од нашите ајурведски тарапевти или лекар. Достапно е во пакување од 100 гр.
Погодна е за: возрасни и адолесценти над 18 години. Секогаш прочитајте го упатството пред употреба! Нанесете приближно 3-6 см крем 2 до 3 пати на ден на погодената област и нежно измасирајте. Количината на употребената крема ќе зависи од областа што се третира. Измијте ги рацете пред и по употребата на кремот. Да се избегнува допир на очите и лицето со кремата. Не нанесувајте на места каде што има отворени рани или иритирана кожа.

Пакување: 150мл