fbpx
Масло за нега на влакно на брада KIRKE

Масло за нега на влакно на брада KIRKE

700,00 ден

KIRKE е нашето ново масло, инспирирано од парфемот на Tiziano Terenzi – Kirke

Произведено од најквалитетни состојки, збогатено со арганово, јојоба, масло од сладок бадем и конопово масло за целосна нега како на влакното на брадата така и на кожата на лицето.
Ја хидрира кожата и ги зајакнува фоликулите на влакната. Спречува чешање и црвенило на кожата и брзо се апсорбира, а долготрајниот пријатен мирис е заштитен знак на сите наши производи.

Шифра: 1350

Category:

KIRKE е нашето ново масло, инспирирано од парфемот на Tiziano Terenzi – Kirke

Произведено од најквалитетни состојки, збогатено со арганово, јојоба, масло од сладок бадем и конопово масло за целосна нега како на влакното на брадата така и на кожата на лицето.
Ја хидрира кожата и ги зајакнува фоликулите на влакната. Спречува чешање и црвенило на кожата и брзо се апсорбира, а долготрајниот пријатен мирис е заштитен знак на сите наши производи.

Мирисни ноти на Passionfruit, Peach, Pear, Raspberry, Cassis and Sand, Lily-of-the-Valley, Musk, Vanilla, Sandalwood, Patchouli and Heliotrope.

Handcrafted, Alcohol Free, Clean, Vegan & Cruelty Free, Paraben Free & No Phthalate

Пакување: 30мл