fbpx
Масло за нега на влакно на брада Secret Woods

Масло за нега на влакно на брада Secret Woods

700,00 ден

Secret woods масло за брада со мирисни ноти на пачули, сандалово дрво и кедар.

Го негува и храни влакното на брадата, спречува кршливост, сувост и првутење.

Шифра: 1314

Category:

Secret woods масло за брада со мирисни ноти на пачули, сандалово дрво и кедар.

Го негува и храни влакното на брадата, спречува кршливост, сувост и првутење.

Ја намалува иритацијата на кожата, црвенилото и чешањето и воедно ја негува и храни кожата на лицето.

Додатокот на природен витамин Е го поттикнува и растот на влакното.

Маслата во својот состав содржат 100% природни и органски состојки бездодатоци на вештачки бои, парабени и мириси.

Не содржат палмино масло што дополнително ги прават и вистински пријатели на природата.

Состав: кокосово, рицинусово, јојоба, арган, бадем, маслиново, сусамово, сончогледово, есенцијални масла од пачули, сандалово дрво и кедар, витамин Е.