fbpx
Масло за нега на влакно на брада Superman

Масло за нега на влакно на брада Superman

700,00 ден

Superman масло за брада со мирисни ноти на лаванда, сандалово дрво и темјан.

Мирис која со сигурност ќе те направи супер херој во сечии очи и никого нема да остави рамнодушен.

Шифра: 1331

Category:

Superman масло за брада со мирисни ноти на лаванда, сандалово дрво и темјан.

Мирис која со сигурност ќе те направи супер херој во сечии очи и никого нема да остави рамнодушен.

Маслото го негува и храни влакното на брадата, спречува кршливост, сувост и првутење.

Ја намалува иритацијата на кожата, црвенилото и чешањето и воедно ја негува и храни кожата на лицето.

Додатокот на природен витамин Е го поттикнува и растот на влакното.

Маслата во својот состав содржат 100% природни и органски состојки бездодатоци на вештачки бои, парабени и мириси.

Не содржат палмино масло што дополнително ги прават и вистински пријатели на природата.

Состав: кокосово, рицинусово, јојоба, арган, бадем, маслиново, сусамово, сончогледово, чисти есенцијални масла, витамин Е.