fbpx
Реума и ублажување на болки – ајурведски спреј

Реума и ублажување на болки – ајурведски спреј

1.500,00 ден

Спреј за надворешна употреба за ублажување на болката од артритис, ревматиден артритис, мускулни истегнување и болка во коленото и телото.

Шифра: 1044

Спреј за надворешна употреба за ублажување на болката од артритис, ревматиден артритис, мускулни истегнување и болка во коленото и телото

  • Ја подобрува циркулацијата на крвта, ја ублажува болката, локален аналгетик, намалува чешање и воспаление, мускулни болки, го забрзува крвотокот, антиинфламатор, намалува оток.
    Многу добри резултати има за ослободување од непријатност на стапалата, колената, грбот, вратот, колковите, рацете, лактите, рамената, зглобовите, рацете и тетивите.
  • Спрејот за ослободување од болка може да помогне да се ослободите од болки како што се: спортски повреди, истегнување, извртен глужд, болка во грбот и половината, артритис, ишијас, невралгија, болка во зглобовите, болки во нозете, половината, артритични болки и тн.
  • Уникатна мешавина од билни, нестероидни, природни антиинфламаторни и локални аналгетици.
    Потребно е добро да се протресе пред употреба. Чувајте го на студено и темно место. Чувајте го во оригиналната амбалажа во пумпа со млазница за да се обезбеди насочено аплицирање.

БРЗО И ЕФИКАСНО – Нашиот спреј лесно продира во ткивото токму таму каде што ви треба. Се апсорбира брзо и делува веднаш. Погоден е за сите видови болки. Неговиот ладечки ефект брзо и лесно ја намалува болката.

Предупредување: Чувајте ги сите лекови подалеку од дофат на деца. Потребен е надзор кај возрасни за деца. Не оставајте ги децата без надзор додека го  користите спрејот.

КАКО СЕ КОРИСТИ:
Напрскајте мала соодветна количина од спрејот директно на областа, дополнително измасирајте со прстите, 2-3 пати на ден.

Нашиот спреј за ослободување од болка содржи природни состојки како што се шафранов раствор, ментол, камфор, магнезиум, алкохол, филтрирана вода.