fbpx
Целулит и стрии – ајурведско масло против целулит и стрии

Целулит и стрии – ајурведско масло против целулит и стрии

1.000,00 ден

Ајурведско масло против целулит и стрии
Целосно неагресивно масло со пенетрирачки ефект
Рачно направено во Македонија со голем број озонирани есенцијални масла за намалување на сите кожни аномалии со врвен квалитет и сертифицирани органски антицелулитни есенцијални масла за да се намали појавата на целулитот, стриите и да се подобри изгледот на кожата.
Во својот состав ги содржи најдобриот спој на најдобрите антицелулитни есенцијални масла. Лесно се апсорбира, давајќи видливи резултати во комбинација со останатите производи од оваа неповторлива колекција.
Малите молекули во нашето масло за масажа против целулит брзо се апсорбираат во длабоките слоеви на кожата, ги хидрира и ги ревитализира клетките на кожата, збогатувајќи ги со витамини и минерали
Направена е во мали серии и е без парабени, DAE-ослободено, природно процедени, 100% чист, вегански и органски сертифицирани.

Шифра: 1029

Ајурведско масло против целулит и стрии
Целосно неагресивно масло со пенетрирачки ефект
Рачно направено во Македонија со голем број озонирани есенцијални масла за намалување на сите кожни аномалии со врвен квалитет и сертифицирани органски антицелулитни есенцијални масла за да се намали појавата на целулитот, стриите и да се подобри изгледот на кожата.
Во својот состав ги содржи најдобриот спој на најдобрите антицелулитни есенцијални масла. Лесно се апсорбира, давајќи видливи резултати во комбинација со останатите производи од оваа неповторлива колекција.
Малите молекули во нашето масло за масажа против целулит брзо се апсорбираат во длабоките слоеви на кожата, ги хидрира и ги ревитализира клетките на кожата, збогатувајќи ги со витамини и минерали
Направена е во мали серии и е без парабени, DAE-ослободено, природно процедени, 100% чист, вегански и органски сертифицирани.
Оваа уникатна мешавина го намалува целулитот околу половината, бутовите, бедрата, задникот и абдоменот. Ова уикатно масло изработено според древните рецептури за тело е регенерирачко, навлажнувачко и лесно се апсорбира во подлабоки слоеви на кожата отколку комерцијалните кремои за оваа намена.
Природните состојки, како што се маслото од арган, еукалиптус, масло од грозје, маслото од лимон и грејпфрут, делуваат заедно за да се справат со несаканите тврдокорни масни ткива. Етерични масла помагаат да се елиминираат токсините, да се поттикне циркулацијата на крвта и да се добие чувство на општа благосостојба.
Мешавината на масла ја балансира и ја храни кожата за посјајна и поздрава боја.
Исто така ова масло е погодно за третман на лузни и намалување на стрии по бременоста. Со редовна употреба, кожата на нозете, задникот и колковите може да се трансформира во мазна, и цврста кожа. Може да се користи за да помогне во лекување на проширени вени со подобрување на циркулацијата и олеснување на притисокот врз вените.
Како се употребува?
Се нанесува и благо се премачкува на саканата област. Користете го веднаш по антицелулитниот скраб, а пред путерот.
Еднаш до два пати неделно практикувајте удвартана ајурведаки третман.

Пакување: 200ml