fbpx
Чисто есенцијално масло од пачули

Чисто есенцијално масло од пачули

800,00 ден

Нашето есенцијално масло од пачули има длабока, земјено-дрвена, слатко-тревна арома со малку зачинети и цветни ноти. Изворот од растението Погостемон, роден во тропските региони на Азија, есенцијалното масло од пачули е едно од најнеценетите масла. Тој нуди различни здравствени придобивки и може да се користи за терапевтски цели. Веруваме дека нема да зажалите ако го изберете ова есенцијално масло.

Шифра: 1814

Нашето есенцијално масло од пачули има длабока, земјено-дрвена, слатко-тревна арома со малку зачинети и цветни ноти. Изворот од растението Погостемон, роден во тропските региони на Азија, есенцијалното масло од пачули е едно од најнеценетите масла. Тој нуди различни здравствени придобивки и може да се користи за терапевтски цели. Веруваме дека нема да зажалите ако го изберете ова есенцијално масло.

Предности на Пачули Етерично масло

Ослободете се од габична инфекција
Есенцијалното масло од пачули поседува моќни антифунгални и антибактериски активности против инфекција.
Особено е корисно при лекување на инфекции предизвикани од габи, како што се габички за нозе и нокти.

Против стареење и подобрување на здравјето на кожата
За есенцијалното масло од пачули се вели дека го намалува формирањето на брчки и фини линии.
Може да ја заштити кожата од ултравиолетово зрачење, што доведува до стареење и оштетување на кожата.

Ослободете го стресот и борете се против уморот
Свежиот и заживувачки мирис на есенцијалното масло од пачули го зголемува расположението и промовира енергија.
Смирувачките и смирувачки ефекти врз телото и умот можат ефикасно да ги намалат стресот и вознемиреноста и да ја релаксираат напнатоста во мускулите.
Идеално е за оние кои бараат есенцијално масло кое ви помага да се опуштите по долгиот ден.

Добро се меша со: Бергамот, Црн пипер, Кардамон, Каси, Кедарвуд, Цимет, Clary Sage, Каранфилче, Ливан, Гераниум, Ѓумбир, Јасмин, лаванда, Лимон, Нероли, Оукмос, Опопанакс, портокал, Орис, Палмароса, Роуз, Сандаловина, Спајнкард, Мандарина, Тонка Бин, Ветивер, Иланг иланг