fbpx
Aјурведски серум за лице Golden Karma

Aјурведски серум за лице Golden Karma

3.600,00 ден

Регенерирачко витаминско масло за подмладување на кожата

Повеќенаменска мешавина на масла комбинирана со конопово масло, полна со витамини, која овозможува супердоза на енергизирачки активни состојки чија мета се сувата и безживотна кожа и знаците на умор. Ја продолжува младоста на кожата, ја енергизира, обновувајќи го нејзиниот тен и сјај. Ја намалува појавата на брчки и акни на лицето. Погодно за лице, деколте, тело и скалп.

Шифра: 1061

Регенерирачко витаминско масло за подмладување на кожата

Повеќенаменска мешавина на масла комбинирана со конопово масло, полна со витамини, која овозможува супердоза на енергизирачки активни состојки чија мета се сувата и безживотна кожа и знаците на умор. Ја продолжува младоста на кожата, ја енергизира, обновувајќи го нејзиниот тен и сјај. Ја намалува појавата на брчки и акни на лицето. Погодно за лице, деколте, тело и скалп.

Богато со 5 Омега киселини како што се Омега 3, 5, 6, 7 и 9 масни киселини благодарение на маслата во својот состав, како и витамини А, Ц и Е помага да се подобри хидратацијата и да се зајакне бариерата на кожата. Витаминот Е ја подобрува секојдневната заштита од надворешните стресови. Збогатено со воздигнувачки мирисни ноти на цитрусни и жолти овошја, лесното и инстантно апсорбирачко масло ја ревитализира и омекнува кожата, оставајќи ја помазна и посјајна.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина на чисто лице наутро и/или навечер. Да се користи 1-2 пати дневно.

Погодно за сите типови кожа.

100% состојки од природно потекло

Пакување: 100ml