Asian Garden – MULTI OIL

Asian Garden – MULTI OIL

2.990,00 ден

Мирисот на азиска градина спакувана како мултифункционално масло кое со сигурност ќе ја разбуди вашата фантазија и за момент ќе се чувствувате како да сте во една од најубавите азиски градини.

Asian Garden Multi Oil е фантастично и неверојатно масло кое е особено погодно за сите оние кои бараат мултифункционален навлажнувачки производ и сакаат да избегнат штетни хемикалии.

Ова масло дава интензивна влажност, мек и негуван изглед.

Маслото содржи органски масла од сусам, маслиново, јојоба, арган, бадем, масло од семе од коноп, рицинусово масло, кокосово масло, масло од невен, масло од кантарион, масло од смиљ, мирисни масла. Суровини кои навлажнуваат, негуваат и омекнуваат.

Шифра: 10 101

Мирисот на азиска градина спакувана како мултифункционално масло кое со сигурност ќе ја разбуди вашата фантазија и за момент ќе се чувствувате како да сте во една од најубавите азиски градини.

Asian Garden Multi Oil е фантастично и неверојатно масло кое е особено погодно за сите оние кои бараат мултифункционален навлажнувачки производ и сакаат да избегнат штетни хемикалии.

Ова масло дава интензивна влажност, мек и негуван изглед.

Маслото содржи органски масла од сусам, маслиново, јојоба, арган, бадем, масло од семе од коноп, рицинусово масло, кокосово масло, масло од невен, масло од кантарион, масло од смиљ, мирисни масла. Суровини кои навлажнуваат, негуваат и омекнуваат.

Маслото е погодно за секојдневна употреба и за сите типови кожа.

Примена: Може да се користи како масло за масажа, додадете неколку капки од маслото во вашиот дневен крем, ноќен крем или лосион за тело за дополнителна влажност, може да се користи за отстранување на шминката, а маслото дури ќе обезбеди влажност на вашите трепки, може да се користи како масло за нега на коса без косата да изгледа мрсна. Додадете неколку капки во вашиот регенератор за да додадете дополнителна влажност. Користете го маслото како третман за коса, со втривање малку масло во врвовите на косата и скалпот, оставете го да отстои преку ноќ. Може да се користи како навлажнувач на кожата за бричење, како за интимна нега, така и за бричење на брадата. Можностите се многу.

Пакување: 400ml

Користете го во комбинација со нашиот путер за лице и тело Asian Garden за комплетно уживање и Asian Garde парфем.