fbpx
CALM балсам за после бричење

CALM балсам за после бричење

900,00 ден

Како и сите наши останати производи, така и овој балсам за после бричење е направен исклучиво од природни состојки, без хемиски додатоци, бои, мириси и парабени.
Правени во мали количини и на секој еден производ посветено многу љубов и внимание.
Овој балсам за после бричење е погоден дури и за најосетливата кожа на лице.
Природните состојки како што се шеа путер, какао путер, кокосово масло, пчелин восок, масла од јојоба, бадем, арган, авокадо, конопово, рицинусово, сусамово, сончогледово и маслиново, во овој производ ќе овозможат вашата кожа на лице да остане хидрирана, мека и мазна.

Шифра: 1338

Category:

Како и сите наши останати производи, така и овој балсам за после бричење е направен исклучиво од природни состојки, без хемиски додатоци, бои, мириси и парабени.
Правени во мали количини и на секој еден производ посветено многу љубов и внимание.
Овој балсам за после бричење е погоден дури и за најосетливата кожа на лице.
Природните состојки како што се шеа путер, какао путер, кокосово масло, пчелин восок, масла од јојоба, бадем, арган, авокадо, конопово, рицинусово, сусамово, сончогледово и маслиново, во овој производ ќе овозможат вашата кожа на лице да остане хидрирана, мека и мазна.
CALM балсамот постигнува олеснување веднаш по бричењето и го комплетира целиот ритуал. Формулиран без алкохол, ја освежува и оживува кожата, има омекнувачко и смирувачко дејство.
Балсамот со својата кремаста структура е идеален за смирување на кожата од иритации и исекотини по бричењето.
Чистите есенцијални масла од лаванда, чајно дрво и иланг иланг се познати по тоа што имаат антифугални и антиинфламаторни својства, помагаат во чистење на кожата и намалување на црвенилото и иритацијата.

Како се користи:
Нанесете на лицето по бричење, нежно масирајте за да ја олесните апсорпцијата.
Да се чува на суво и темно место.