EAU DE PARFUME – BLACK ORCHIDE

EAU DE PARFUME – BLACK ORCHIDE

2.500,00 ден

Black Orchid е нашиот нов EAU DE PARFUME инспириран од добро познатиот парфем на дизајнерот Том Форд Black Orchide наменет за жени и мажи.
Екстремно сензуален мирис на имагинарна црна орхидеја, цвеќиња, зачини, чоколадо, балсамико ноти и црн тартуф. Многу моќен и долготраен мирис.

Шифра: 1361

Black Orchid е нашиот нов EAU DE PARFUME инспириран од добро познатиот парфем на дизајнерот Том Форд Black Orchide наменет за жени и мажи.
Екстремно сензуален мирис на имагинарна црна орхидеја, цвеќиња, зачини, чоколадо, балсамико ноти и црн тартуф. Многу моќен и долготраен мирис.

Black Orchide ја нагласува иконската сензуалност на оригиналот и нејзиниот афродизијак ефект на црната орхидеја со нови, моќни заводливи акорди – цветот иланг-иланг натопен во златен рум. Нуди засилено присуство на скапоцени есенцијални масла и ја открива новата миризлива димензија на црна орхидеја и иланг-иланг со акорди на црна слива, црн тартуф и пачули.

Овој мирис во нашата колекција можете да го најдете и во форма на Oil Parfume, Body & Hair Mist, Beard care oil

100ml

Handcrafte
Clean, Vegan & Cruelty Free
Paraben Free & No Phthalate