fbpx
EAU DE PARFUME – OLD WOOD

EAU DE PARFUME – OLD WOOD

2.500,00 ден

OLD WOOD е парфем кој е богат со сите негови акценти и соодветен избор за зима и есен. Но, можете да го користите и во пролет и лето. Инспириран од Tom Ford Oud Wood, овој парфем е погоден за секојдневна употреба и има различни зачинети и дрвенести ноти. Вклучувајќи бразилско розово дрво, агар дрво, кардамон, ванила, сандалово дрво, ветивер, сечуан пипер, килибар и тонка зрна.

Шифра: 1366

OLD WOOD е парфем кој е богат со сите негови акценти и соодветен избор за зима и есен. Но, можете да го користите и во пролет и лето. Инспириран од Tom Ford Oud Wood, овој парфем е погоден за секојдневна употреба и има различни зачинети и дрвенести ноти. Вклучувајќи бразилско розово дрво, агар дрво, кардамон, ванила, сандалово дрво, ветивер, сечуан пипер, килибар и тонка зрна.

Почетните ноти, сандалово дрво и розово дрво заземаат централно место. Овие две ноти додаваат поегзотичен шмек на овој мирис кој е инспирација од Блискиот Исток. Со додавање на килибар и тонка зрно, на мирисот му се додава белег на мистерија. Резултатот е прекрасен мирис кој ги одразува статусните симболи на кои не може да им се одолее.

100ml

Handcrafte
Clean, Vegan & Cruelty Free
Paraben Free & No Phthalate