Oil perfume Spicy Orange

Oil perfume Spicy Orange

600,00 ден

Spicy Orange – Oil perfume

Мирисни ноти од комбинација на пачули кој нуди богата и земјена арома која е совршена за длабока релаксација, медитација и размислување. Неговиот мирен мирис често се користи во природни парфеми и дезодоранси. Додека пак маслото од портокал нуди светло и весело оптимистичко чувство. Неговата арома на цитрус е релаксирачка и возбудувачка.

Шифра: 1356

Category:

Spicy Orange – Oil perfume

Мирисни ноти од комбинација на пачули кој нуди богата и земјена арома која е совршена за длабока релаксација, медитација и размислување. Неговиот мирен мирис често се користи во природни парфеми и дезодоранси. Додека пак маслото од портокал нуди светло и весело оптимистичко чувство. Неговата арома на цитрус е релаксирачка и возбудувачка.

10 ml стаклено шише со ролер топче од не рѓосувачки челик за неодолива апликација. Совршена големина за во твојата чанта, торбица за вежбање, за во кола или кај и да ти е потребно за брзо освежување на твојот мирис.

Може да се комбинира со нашето масло за брада Sweet Patchouli.

Handcrafted
Alcohol Free
Clean, Vegan & Cruelty Free
Paraben Free & No Phthalate