fbpx
Passion of India – путер за лице и тело

Passion of India – путер за лице и тело

2.990,00 ден

Мирисот на Индија спакувана во путер за лице и тело, направен од повеќе од 10 видови на органски и природни масла и путери, со сигурност ќе ја разбудат вашата фантазија и за момент ќе се чувствувате како да сте во земјата во која владеат мириси на зачини, есенцијални масла, инсенс стапчиња, неверојатната Индија. Путерот освен што ќе ве освои со својот мирис, ќе се погрижи и за вашата сува кожа и ќе и овозможи длабока хидратација.

Шифра: 1098

Мирисот на Индија спакувана во путер за лице и тело, направен од повеќе од 10 видови на органски и природни масла и путери, со сигурност ќе ја разбудат вашата фантазија и за момент ќе се чувствувате како да сте во земјата во која владеат мириси на зачини, есенцијални масла, инсенс стапчиња, неверојатната Индија. Путерот освен што ќе ве освои со својот мирис, ќе се погрижи и за вашата сува кожа и ќе и овозможи длабока хидратација.

Кажете и збогум на сувата, испукана кожа! Новиот потхранувач за тело никогаш посовршен! А мирисот? Боженствен! Збогатен со ши и какао путер, карнауба восок и миксот од најдрагоцените 100% нерафинирани органски и ладно цедени масла како кокосово, јојоба, бадем, арган, невен, конопово, смиљ масло како и моќниот токоферол. Овој путер освен што ќе ја направи вашата кожа мека како свила, ќе се бори против лузните од стрии, спречувајќи и помагајќи во нивната видливост.

Vegan friendly

Користете го во комбинација со нашиот парфем Passion of India

Пакување 150мл