Направете си домашен ајурведски таан

Направете си домашен ајурведски таан

Таанот е најздравиот и најмоќниот лек во светот, лечи хипертензија, го намалува нивото на холестерол, помага за намалување на телесната тежина Потребно ви е: – ладно цедено маслиново масло – органски интегрален сусам Пропржете 200 гр сусамово семе во тава...