Брз домашен ајурведски рецепт за бела кожа

Брз домашен ајурведски рецепт за бела кожа

Одите на некоја забава и ви е потребен брз ефект? Земете малку органски мед, неколку капки ладно цедено масло, малку авокадо и лимун. Убаво нанесете и измасирајте. Оваа маска може да се ненесува на лицето секој ден. Со редовно користење пополека ќе исчезнат темните...