Ајурведски здрав пијалок за здравје и среќа

Ајурведски здрав пијалок за здравје и среќа

  Дали знаете дека редовното консумирање какао пред спиење може да влијае на подобрување на меморијата, особено кај постарите лица. Дали знаеме дека какаото е лек за многу посериозни болести? Овој дар од природата, содржи високо ниво на флавоноли, кои се содржат...