Детоксицирај го организмот со овие 3 ајурведски намирници

Детоксицирај го организмот со овие 3 ајурведски намирници

Ѓумбир, кардамом и мед – детоксикација на организмот Овој лек помага за регулирање висок холестерол, триглицериди, тромбоза, хроничен бронхитис, прекумерно слабеење Компоненти: 250 гр корен од ѓумбир 1 мала лажица кардемом во прав 500 мл мед Подготовка: Ѓумбирот...
Мед, цимет, куркума и кардамом – дамнешен лек за сите болести

Мед, цимет, куркума и кардамом – дамнешен лек за сите болести

  Можеби звучи неверојатно, но мешавината од мед, цимет, куркума и кардамом навистина ги лекува речиси сите болести. И најдоброто од сè е што овие релативно евтини органски намирници може да ги набавиме и онлине маркетот на Ајурведа Македонија. Ајурведата тврди...
К А Р Д Е М О М – лечи и од уроци

К А Р Д Е М О М – лечи и од уроци

  Кардемомот припаѓа на семејството на ѓумбир и е најприсутен во азиската кујна. Во Индија се става во чај со млеко, во топло чоколадо, а се меша со куркума. и се добива златно млеко во комбинација со многу други лековити зачини. Овој зачин, токму поради неговата...