Ајурведски рецепт за прочистување на белите дробови

Ајурведски рецепт за прочистување на белите дробови

Прочисти ги белите дробови на природен начин Домашен рецепт кој го намалува бронхитисот и слузта во белите дробови Кралпт на зеленчукот, морковот, е малку калоричен и богат со каротеноиди, кој се претвора во активна форма на витамин А во организмот. Поради...
Ајурведски печени млади моркови со кафе

Ајурведски печени млади моркови со кафе

Овој едноставно спремен морков е далеку од тоа да биде еднолично и невкусно јадење, бидејќи ѓумбирот и мешавината од зачини на кафе, кардамом обезбедуваат топол и остар вкус • 1 кг млади моркови • 1 ѓумбирова паста • сол по вкус • Свежо мелен црн пипер по вкус • 2...