Ајурведски антивоспалителен чај од куркума

Ајурведски антивоспалителен чај од куркума

Овој рецепт ќе ви биде најдобриот рецепт во текот на сезоната на грипови и вируси. Овој чај има неверојатен вкус. Куркума: е член на семејството на ѓумбир која е позната по нејзините антиинфламаторни ефекти. Всушност, во Индија се користи кај артритис и за ублажување...