Додадете кардамом во ајурведското кафе и вистински ќе уживате

Додадете кардамом во ајурведското кафе и вистински ќе уживате

Се прашувате зошто кафето ви создава здравствени проблеми? Ефектите на загревање, сушење на кафето можат да бидат поттикнувачи на нерамнотежа на питта и вата доша во телото. Овој рецепт од секојдневната ајурведска практика го смирува и прочистува умот и е замена за...
И кафето може да помогне при дијареа

И кафето може да помогне при дијареа

Патите од дијареја? Наш предлог кој ќе даде инстант резултати. Црното кафе ќе помогне некому. Додадете малку (околу 10 капки) сок од лимон и прстофат кардамом или морско оревче во шолја кафе. Пијте топло За подобри резултати и регулација на дигестијата земајте Билва...