Ајурведски намаз за здраво тело

Ајурведски намаз за здраво тело

Намаз од коријандер Од оваа билка се прави исклучително вкусна паста наречена песто коријандер со неодолив вкус. Потребни намирници 🌱1 китка коријандер или 🌱2 супени лажици коријандер во зрно 100 грама бадеми (непечени) 🌱Маслинов зејтин 🌱Половина лимон (цеден) 🌱1 лук...
Ајурведски чај со коријандер за прочистување на организмот

Ајурведски чај со коријандер за прочистување на организмот

Коријандерот е еден од најдобрите чистачи на организмот. Лековитите својства на оваа билка се одамна познати: ♻️ за зајакнување на имунитетот и крвната слика, ♻️ при менструални болки и пореметувања, ♻️ го намалува нивото на шеќер, ♻️ за смирување и лекување на...