Ајурведски трик – победи ја настинката и температурата на лесен начин

Ајурведски трик – победи ја настинката и температурата на лесен начин

Древен ајурведски напиток Едноставен топол и кисел пијалок од црвен пипер и портокал против треска. Потопете 1/2 лажичка црвен лут пипер во топла вода, додадете засладувач, кисел сок од 1 портокал и прстофат кардамом. Овој пијалок, покрај намалувањето на...