Ајурведска кимова вода

Ајурведска кимова вода

  Состојки: 🌿 2 големи лажици ким 🌿 Чаша вода Инструкции: Потопете го кимот во вода преку ноќ. Во утринските часови, се вари пијалокот, се процедува и се пие во текот на целиот ден. Оваа практика ќе ви помогне кај: – Спречување од настинки – Овој...