Совршен предлог за ајурведска вечера која топи масти

Совршен предлог за ајурведска вечера која топи масти

Совршен предлог за ајурведска вечера која топи масти, чисти црева и подобрува метаболизам Ајурведата смета дека последниот оброк во денот треба да биде лесен и полн со хранливи материи. Главна состојка е чиа семе. Чиа семето е одличен додаток на исхраната бидејќи се...
Заборавете на вечерата ако сакате да ослaбете

Заборавете на вечерата ако сакате да ослaбете

Заборавете на внес на овие пет намирници што можат да ве направат здрави Најдобро е да заборавите на вечерата. Но оваа храна не смеете никако да ја јадете после 20 часот, а никако после тој период … Овие пет намирници во никој случај не се пожелни да се...