Кажете и збогум на сувата и испукана кожа

Кажете и збогум на сувата и испукана кожа

Моќен ајурведски рецепт кој брзо ќе ја хидрира кожата. Состојки: 3 лажици шафраново масло; 1 лажичка исцеден лимон; 3 лажички кокосово масло; 2 лажички сусамово масло; Подготовка: Измешајте ги состојките и нанесете на влажна кожа на целото тело или на сувите делови....