Орев за длабинска нега на лицето

Орев за длабинска нега на лицето

  Надворешното јадро од оревот е одлична состојка за оштетен површински слој на лицето и превентивна нега против брчки. – Јадрото од орев содржи најмногу масла (55-65%), потоа протеини со висока вредност (15%), исто количество јаглехидрати и е богато со...
Природни есенцијални масла против брчки

Природни есенцијални масла против брчки

Шафрановото масло се здоби со популарност кај жените кои се грижат за кожата на лицето. Најдобар и едноставен лек против брчки околу очите се облоги со шафраново масло. Ако додадете 10 капки од нашиот ајурведски еликсир златна карма со висока концентрација на витамин...
Mаслото од сусам најхранливата супстанца за кожата на лицето!

Mаслото од сусам најхранливата супстанца за кожата на лицето!

Еве ја тајната на маслото од сусам за кожата на лицето! Зошто е добро да се користи масло од сусам за лице? Маслото за лице од сусам совршено го чисти лицето и ги коригира сите несовршености на кожата! Во време кога женската убавина е императив, сите ние се трудиме да...
Ајурведско масло од сусам против брчки

Ајурведско масло од сусам против брчки

Масло од сусам против брчки Со редовна употреба на масло од сусам за кожата на лицето, може значително да го забавите процесот на стареење, да спречите појава на брчки на челото, вратот, како и да ги ублажите постоечките. Содржи поголеми количини на цинк, со што се...
Ајурведски утрински практики – студена вода наутро

Ајурведски утрински практики – студена вода наутро

Ајурведски утрински ритуали Започнете го денот со неколку здрави утрински навики за избалансиран и здрав почеток. Изборите кои ги правите наутро се првиот чекор кон здравје или болести – вие одлучувате. Затоа, поттурнете го утрото кон подобар ритам со природата,...