Ајурведски фалафел со грав и авокадо

Ајурведски фалафел со грав и авокадо

Состојки: ½ шолја суво леблебија, натопена преку ноќ во сад со вода ½ шолја суво гравче, натопено во вода преку ноќ. 2 чешниња лук или повеќе според вкус ½ мал кромид или повеќе според вкус ½ чаша свеж коријандер (1/2 сув во зрна) или магдонос ½ лажичка ким 1 лажичка...