Празнична ајурведска необично вкусна пита

Празнична ајурведска необично вкусна пита

Ајурведска пита, необична и многу вкусна. Кој и да пробал бил воодушевен, се надеваме дека и вие. 😊 Потребен материјал: 500-600 гр /интегрално или друго брашно кое одговара според вашата доша/ брашно 50мл Ги масло + за динстање и премачкување 1 лажичка кафеав шеќер 20...