Ајурведски чај за чистење на џигерот и кај цироза

Ајурведски чај за чистење на џигерот и кај цироза

Како да го исчистите алкохолот од џигерот и да го регенирате хепарот?   3 капки рицинусово масло ½ лажичка магарешки трн 1/2 лажичка куркума 1 шолја топла вода Загрејте вода и додајте ги магарешкиот трн и 3-4 капки органско рицинусово масло. Не е неопходно да...
Ајурведско прочистување на црниот дроб

Ајурведско прочистување на црниот дроб

***Црниот дроб е најголемата жлезда и втор по големина орган во нашето тело. Тој ги неутрализира токсичните материи, ја чисти и филтрира крвта. Овој орган е важен за балансирање и разградување на хормоните. Исто така, игра значајна улога во работата на органите за...