Херпесот и акните исчезнуваат веднаш – природен ајурведски рецепт

Херпесот и акните исчезнуваат веднаш – природен ајурведски рецепт

 Херпес е мал, болен блистер исполнет со течност. Обично влијае на усните, областа околу усните и непцата. Ви претставуваме природен лек кој може брзо да се ослободи од херпесот. Земете чешне лук, исечете го ситно, капнете ним масло и ставете го директно на херпесот....