Ајурведски домашен сок за јак имунитет и анемија

Ајурведски домашен сок за јак имунитет и анемија

Цеден сок за имунитет Потребно е: 1 кг. цвекло 1 кг. моркови 1 кг. лимони 1 кг. јаболки 2л.воде 1/2 кг органски мед и може повеќе. 1 лажичка кардамом 1 лажичка куркума Цвеклото, морковтеи и јаболката добро изрендајте ги, додајте ги зачините, изблендирајте ги и...
Ајурведски трик – природен лек за воспаление на грлото

Ајурведски трик – природен лек за воспаление на грлото

Одличен засилувач на имунитетот и природен лек за воспаление на грлото и еве како да го подготвите. Споделуваме древен и едноставен природен лек против болки во грлото и одличен начин за зајакнување на имунитетот Инструкции за подготовка на сирупот: Исечете неколку...
Препораки од @dravishekmishra , АЈУРВЕДСКИ ДОКТОР ЗА ПРЕВЕНЦИЈА ОД КОРОНА ВИРУСОТ

Препораки од @dravishekmishra , АЈУРВЕДСКИ ДОКТОР ЗА ПРЕВЕНЦИЈА ОД КОРОНА ВИРУСОТ

  Корона вирусот веќе е речиси насекаде, луѓето се навистина исплашени и постои паника. Најдобриот лек за Корона вирусот е превенцијата. Ќе ви посочиме неколку мерки. – Зајакнете го имуниот систем 100 %. – Одржувајте висока хигиена, мијте ги рацете...
Чај за имунитет на др.Авишек Мишра

Чај за имунитет на др.Авишек Мишра

Нашиот ајурведски доктор Авишек Мишра кој често престојува во Македонија препорачува чај за зајакнување на имунолошкиот систем, кој е многу корисен во борба со сезонските вируси, грипови и настинки. Рецепт: Свеж ѓумбир 1 цм, една таблетка ѓумбир или ѓумбир во прав 1/4...