Ајурведски домашен сок за јак имунитет и анемија

Ајурведски домашен сок за јак имунитет и анемија

Цеден сок за имунитет Потребно е: 1 кг. цвекло 1 кг. моркови 1 кг. лимони 1 кг. јаболки 2л.воде 1/2 кг органски мед и може повеќе. 1 лажичка кардамом 1 лажичка куркума Цвеклото, морковтеи и јаболката добро изрендајте ги, додајте ги зачините, изблендирајте ги и...
Ајурведски пијалок за зајакнување на крвна слика

Ајурведски пијалок за зајакнување на крвна слика

Поправете ја веднаш крвната слика: Домашен пијалок направен од природни состојки што лечи! Дали сте уморни, поспани и немате волја за ништо? Можеби вашата крвна слика не е најдобра. Овој пијалок направен од природни состојки е здрав, вкусен и што е најважно – ја...
Ајурведски трик – зголеми го имунитетот на природен начин

Ајурведски трик – зголеми го имунитетот на природен начин

Сок за имунитет, анемија и ревитализација на целото тело.. Термички не се обработува. Здрав сок без готвење со: цвекло, јаболко, морков, лимон, мед и ѓумбир. Рецептот е многу стар, но ние го дополнивме со мед и ѓумбир. Што ни е потребно: – 4 поголеми лимони (ако...
Сиров сок од тиква за ревитализација на телото

Сиров сок од тиква за ревитализација на телото

Потребни состојки: една тиква оргнаски шафранов мед или засладувач по желба органски кардамом   Исечете една тиква на четвртини и излупете ја кората. Исто така, одделете ги семките, бидејќи е важно да остане само месестиот дел. Исечете го на мали парчиња за...