Ајурведска печена хељда со кељ

Ајурведска печена хељда со кељ

Потребно е малку повеќе напор и време да се подготви ова јадење, но не заборавајте да го пробате -одлично е, неодоливо! Состојки: 200 гр хељда во зрно 15 лисја од кељ 1 гранче рузмарин 200 гр рендан пармезан интегрални трошки од леб бешамел Подготовка: Измијте ја...