Ајурведски чај од целер кај проблеми со бубрезите

Ајурведски чај од целер кај проблеми со бубрезите

Чај од семе од целер (Apium Graveolens) Лажица семе од целер, свежо мелен или сецкан, потопете во половина литар врела вода и оставете да се излади. Исцедете и пијте го чајот веднаш. Ако е можно, секогаш подготвувајте свеж чај. Пијте чај барем еднаш на ден, три пати...
Ајурведски чај за чистење на бубрезите

Ајурведски чај за чистење на бубрезите

Рецепт за чистење на бубрезите – Чај од семе од лубеница за камен во бубрег Ајурведата препорачува чај од семе од лубеница на луѓе кои имаат камења во бубрезите. Исто така, помага во стимулирање на функцијата на бубрезите. За да го подготвите чајот, потребна ви...
Ајурведата ви препорачува како да ги исчистите бубрезите со природни лекови?

Ајурведата ви препорачува како да ги исчистите бубрезите со природни лекови?

Како да ги исчистите бубрезите со природни лекови? Бубрезите се парен орган во уринарниот систем. Тие се одговорни за елиминирање на токсините од нашето тело. Секојдневно околу 200 л. крв поминува низ нашите бубрези за да се исчисти од токсини и токсини. Бубрезите...
Ајурведски лек за бубрези и добро функционирање на мочниот меур

Ајурведски лек за бубрези и добро функционирање на мочниот меур

  Овој домашен лек е многу едноставен и ефикасен за сите пациенти со бубрези и мочен меур. Потребно е: 100гр свеж магдонос 100гр. корен од целер 150гр органски мед 0,5 литри вода Подготовка: 100гр. свеж сецкан магдонос и 100гр. корен од целер, додадете половина...