Ајурведски намаз за здраво тело

Ајурведски намаз за здраво тело

Намаз од коријандер Од оваа билка се прави исклучително вкусна паста наречена песто коријандер со неодолив вкус. Потребни намирници 🌱1 китка коријандер или 🌱2 супени лажици коријандер во зрно 100 грама бадеми (непечени) 🌱Маслинов зејтин 🌱Половина лимон (цеден) 🌱1 лук...