Мед, цимет, куркума и кардамом – дамнешен лек за сите болести

Мед, цимет, куркума и кардамом – дамнешен лек за сите болести

  Можеби звучи неверојатно, но мешавината од мед, цимет, куркума и кардамом навистина ги лекува речиси сите болести. И најдоброто од сè е што овие релативно евтини органски намирници може да ги набавиме и онлине маркетот на Ајурведа Македонија. Ајурведата тврди...
Наутро, топла вода со куркума и неколку капки лимон – ајурведски еликсир на здравје!

Наутро, топла вода со куркума и неколку капки лимон – ајурведски еликсир на здравје!

Сите ние се обидуваме да консумираме здрава храна бидејќи сме свесни колку силно влијание може да има врз нашето тело и колку може да придонесе за нашето здравје. Кога станува збор за куркума – многу е кажано, напишано, прераскажано за неверојатните придобивки...
Ајурведски трик – куркума ефикасен природен лек за чистење на запушени крвни садови

Ајурведски трик – куркума ефикасен природен лек за чистење на запушени крвни садови

Куркумата природно ја одблокира внатрешноста на крвните садови Овој прекрасен ајурведски жолт зачин го одржува здравјето на кардиоваскуларниот систем и престанува да ги блокира внатрешните канали на крвните садови. Антиоксидансите и антиинфламаторните својства на...