Ајурведски мафини од хељда

Ајурведски мафини од хељда

Сакате да ги изненадите вашите најблиски со оригинално и вкусно јадење, а истовреме да биде здраво? Ајурведската кујна ви подготви три рецепти со хељдата, кои ќе ги воодушеват вашите најблиски. Зошто изборот падна на хељда? *Хељдата е многу здрава храна богата со...