Здрава меломакарона на ајурведски начин

Здрава меломакарона на ајурведски начин

Потребен материјал: За сируп: 250 мл вода 400 гр кафеав шеќер/негова здрава замена 75 гр мед 2 стапчиња цимет 2-3 каранфилче 1/2 портокал 1 лажичка кардамом За тесто: 200 мл сок од портокал 200 мл Ги масло 90 мл маслиново масло 1/4 лажичка каранфилче во прав 25 гр...