Ајурведско месечево млеко

Ајурведско месечево млеко

Проблеми со спиењето? Ајурведско месечево млеко За добра ноќ и добар сон… Го ублажува стресот, ги чисти белите дробови, црниот дроб, го зајакнува имунитетот … Буден си до зори?… делуваш уморно, без енергија, не си се одморил…, лошо спиеш?...
Ајурведско месечево млеко за помалку стрес

Ајурведско месечево млеко за помалку стрес

Месечевото млеко е смирувачки и пријатен пијалок кој помага да се намали веднаш стресот. Потребни се само неколку состојки кои ги имате по дома. Во основа: боровинки, лути зачини и ашваганда. Состојки: -1 чаша млеко по ваш избор. на пр: кравјо, кокос / бадем / овес /...
Месечево млеко – древен ајурведски пијалок против инсомниа, несоница

Месечево млеко – древен ајурведски пијалок против инсомниа, несоница

Во дрвните веди го нарекуваат уште и месечево млеко Содржи 1 тајна состојка за мирен сон  Месечиното млеко содржи 1 тајна состојка за мирен сон Недостатокот на сон може да нè забави и да нè направи целосно неспособни да функционираме секојдневно. Несоницата го...