Практични ајурведски совети за одредени видови на болка

Практични ајурведски совети за одредени видови на болка

Практични ајурведски совети за одредени видови на болка: Забоболка: масло од каранфилче, лук, сок од пченична трева, ментол или пеперминт, црн пипер, мраз Главоболка, мигрена: топло или мраз, лесна ајурведска масажа на главата, магнезиум во спреј, ароматерапија:...