Ајурведска обланда за душа

Ајурведска обланда за душа

Постите или не, еве уште една старомодна торта која ќе ги задоволи и најпребирливите сладокусци. Рецептот е подолу ⤵️ ❄️Потребно е: 2 големи обланди 500 гр кафеав шеќер или негова замена 3 дл вода 400 гр суви смокви 250 гр суви кајсии 200 гр сливи 300-350 гр крупно...