Природен ајурведски тоник за лице ако страдате од дамки на лицето и мозолчиња

Природен ајурведски тоник за лице ако страдате од дамки на лицето и мозолчиња

Магдоносот за лице е одличен природен лек, особено ако страдате од дамки на лицето и мозолчиња. Научете како да го користите чајот, да направите тоник и маска за лице од магдонос. Доколку сакате да ги отстраните сите дамки, траги на лицето и да имате совршено чист...
Ајурведски трик – намали го високиот холестерол!

Ајурведски трик – намали го високиот холестерол!

Овој древен ајурведски рецепт се препорачува особено за висок хелетерол. Многу едноставен рецепт само од две состојки: магдонос, лимон и сода бикарбона / за измивање/. Сите состојки се многу здрави и ќе му помогнат на организмот да се бори против низа болести (за...