Ајурведски пориџ за супер-појадок и почеток на денот

Ајурведски пориџ за супер-појадок и почеток на денот

СОСТОЈКИ: -1 1/2 чаши овес (може да се користи и комбинација од овес, киноа и амарант) -1 лажичка ги масло -3-4 урми без семки или суво грозје. -4-5 бадеми натопени преку ноќ (излупени) -1/4 лажичка цимет -1/4 лажичка куркума во прав -1/4 лажиче кардамом во прав -2...