Практични ајурведски совети за одредени видови на болка

Практични ајурведски совети за одредени видови на болка

Практични ајурведски совети за одредени видови на болка: Забоболка: масло од каранфилче, лук, сок од пченична трева, ментол или пеперминт, црн пипер, мраз Главоболка, мигрена: топло или мраз, лесна ајурведска масажа на главата, магнезиум во спреј, ароматерапија:...
10 древни ајурведски лекови кои ќе ви се најдат по дома

10 древни ајурведски лекови кои ќе ви се најдат по дома

10 народни ајурведски и домашни лекови кои всушност делуваат Ајурведата имаа многу моќни неконвенционални методи на лекување. На прв поглед, некои од нив се многу едноставни, но тие се ефикасни. На крајот на краиштата, не ве чини ништо да ги испробате овие древни...