Ајурведски посни солени кифлички ала 21-10

Ајурведски посни солени кифлички ала 21-10

Потребен материјал: 200гр исчистен кељ (блитва, спанаќ) 250 гр ориз басмати 400 гр праз 180 гр конзервирана туна или хељда /претходно искината 24 часа/ 4 лажици Ги масло шарена пиперка лук во гранули 500 гр кора за пита Подготовка: Потопете го оризот во ладна вода и...