Ајурведски чај за виталност и женски хормонален баланс

Ајурведски чај за виталност и женски хормонален баланс

Сатавари (лат. Asparagus racemosus) е растение кое расте високо, до два метра,  расте во чакалски и карпести шумски области на поголема надморска височина. Поради своите лековити својства, се бере илјадници години низ Шри Ланка, Индија и Хималаите. Во ајурведските...
Ајурведска напивка за враќање на виталноста на ослабен хормонален систем

Ајурведска напивка за враќање на виталноста на ослабен хормонален систем

Состојки: 1-2 таблети сатавари вариме на тивок оган во 2 дл. органско млеко 5-10 минути. Изладете и засладете по желба. Пијте го овој пијалок додека е топол. Можете да го пиете на празен стомак наутро, и / или пред спиење. Квалитетно и органско #Сатавари можете да...
Ајурведски чај за женско здравје

Ајурведски чај за женско здравје

Сатавари е најважното ајурведско растение, ги балансира хормоните во сите фази на циклусот на жената, ги ублажува симптомите на ПМС и менопауза … Оваа билка е тоник и женски репродуктивен тоник.Овој чај го крева имунитет, го стимулира метаболизмот и е...
Сатавари – најдобриот пријател на секоја жена!

Сатавари – најдобриот пријател на секоја жена!

Ја намалува пита и вата, а ја зголемува кафа дошата. Ги храни сите седум ткива (dhatua). Влијае позитивно на органските системи: циркулацијата на крвта, репродуктивниот систем, респираторниот систем, дигестивниот систем. Го негува, омекнува, подмладува и стимулира...